:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1399/10/14 11:26:49
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به جشنواره مطبوعاتی سردار آسمانی :
تلاش در راه گسترش "مکتب سلیمانی" وظیفه همگانی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جلسه ستاد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات سردار آسمانی گفت: وظیفه همه ما به ویژه اهالی فرهنگ و هنر و رسانه است که در راه گسترش و انتشار مکتب سلیمانی در جامعه تلاش نمایند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جلسه ستاد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات سردار آسمانی گفت: وظیفه همه ما به ویژه اهالی فرهنگ و هنر و رسانه است که در راه گسترش و انتشار مکتب سلیمانی در جامعه تلاش نمایند.
 محمدرضا علیزاده در نشست ستاد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات سردار آسمانی که صبح یکشنبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد  ادامه داد: انتقال روش، منش و سلوک رفتاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یکی از راه‌های معرفی مکتب سلیمانی است، در این مسیر حوزه فرهنگ و هنر و رسانه‌ها نقش تعیین کننده و مهمی دارند.
وی، با اشاره به برگزاری جشنواره‌های سه گانه تئاتر، مطبوعات و شعر با عنوان "سردار آسمانی" ادامه داد: ابعاد زندگی این سردار بزرگ؛ چنان است که دستمایه‌های بسیاری برای استفاده اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برای تولید آثاری فاخر و ارزشمند را دارد.
علیزاده تصریح کرد:  در این خصوص، لازم است رسانه‌ها  ابعاد مجاهدت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی و تاثیرگذاری آن در کمک به حفظ صلح و امنیت منطقه را بیش از پیش تبیین کنند، در این خصوص از ظرفیت فضای مجازی که از مخاطبان قابل توجهی برخوردار است، نیز  می‌توان به شکل گسترده‌ای استفاده کرد.
وی با اشاره به الگوهای رفتاری سردار شهید سلیمانی، ادامه داد: به شدت نیازمند عملیاتی شدن رفتار  و شاخص‌های زندگی  این شهید بزرگوار در جامعه هستیم ، و به همین دلیل معرفی دقیق  و انتشار پیوسته و هوشمندانه منش و روش اجتماعی زندگی این شهید بزرگوار در فضای رسانه‌ای کشور و اصرار بر تکرار و باز نشر آنها، یکی از راه‌هایی است که می‌تواند، آحاد جامعه را با این شاخص‌ها و سلوک رفتاری بیش از پیش آشنا نماید و راه را برای اجرایی شدن آنها در فضای جامعه هموار نماید.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پایان تصریح کرد: میراث گران‌بهایی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای ما به یادگار مانده است، اکنون این وظیفه همه ما به ویژه اهالی فرهنگ ، هنر و رسانه و به خصوص موثرین این حوزه ها است که این میراث را حفظ و حراست نمایند و در راه گسترش و انتشار مکتب سلیمانی در جامعه تلاش نمایند.